Özel Renkler
Özel Tasarım Tezgaylar ve farklı renk konseptler ile kendinizi farklı hissedeceksiniz.
Stiliniz aRGe Olsun
Banyonuz Arge konseptinde olsun ...
aRGE Mutfaklarda
Arge Akrilik Paneller ile Yaşamınız Renklensin.
aRGe Her Yerde
Arge Akrilik Bar ve Diğer Tasarım Çözümleri ile yanınızda...
aRGe Akrilik Tezgah Tasarım
Arge Kolaylık ve Çözüm Üretir
aRGe Mutfak Tasarımları
Arge Mutfak Tezgah ve Ada Tezgah çözümleri ile yeniden hayat buluyor
Kendinizi Özel Hissedin
Mutfağınızda kendinizi özel hissetmenin yolu Arge Akrilik Tezgah 'dan geçer.
aRGe Standartları
Arge Tasarımda hayatınız şık ve rahatlık yan yana

Garanti

HI-MACS® için 10+5 yıl* sınırlı garanti şartları

HI-MACS Doğal Akrilik Taşı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu ürün, LG Grubunun bir yan kuruluşu olan LG Chem tarafından geliştirilmiş ve üretilmektedir.


Genel Şartlar

İşbu sınırlı garanti, HI-MACS ürün belgelerinde aksi belirtilmediği takdirde, LG Chem Avrupa tarafınan üretilen ya da pazarlanan tüm HI-MACS ürünleri kapsar.

Bu garanti, bir "HI-MACS Quality Club" üyesi tarafından LG Chem Avrupa'nın HI-MACS ürünleri uygulama, üretim ve tesis etme konularında yayınladığı kurallara uygun olarak üretilen ya da tesis edilen bitmiş ürünleri de kapsamaktadır. LG Chem Avrupa, ürünün uygulanmasını izleyen 10+5 yıllık* süre içinde üretim ya da uygulama kusuru oluştuğu takdirde, HI-MACS tesisin ilk sahibine, tesisinin ücretsiz tamirini ya da değişimini yapacağı garantisini açık olarak verir.

İşbu garanti birinci alıcıyı da kapsar. Garanti kapsamına giren her türlü iş öncesinde, "HI-MACS Quality Club" Üyesi tarafından verilen garanti numarası, garanti kartı, satın alma belgesi veya orijinal satın alma tarihinin belirtildiği bir resmi belgenin sunulması zorunludur. Yukarıda belirtilen belgelerden herhangi biri sunulmadığı takdirde garanti uygulanmaz.

İşbu garanti kapsamına giren HI-MACS ile kaplı yüzeylerin tamiri ya da değiştirilmesi bir "HI-MACS Quality Club" üyesi tarafından gerçekleştirilmelidir.

Daha sonra bir değişiklik yapılmadığı takdirde, işbu garanti aşağıdaki tesislere uygulanır:

* Avrupa'da 1 Eylül 2003 tarihinden sonra gerçekleştirilen tesisler;
* Bir "HI-MACS Quality Club" üyesi tarafından gerçekleştirilen ve ilk tesis yerleri değiştirilmeyen tesisler;
* Kullanım ve bakım talimatlarına uygun kullanılan tesisler.

LG Chem Avrupa ve "HI-MACS Quality Club" üyelerinin ortak sorumlulukları satın alınan ürünlerin tamiri ve değiştirilmesi ile sınırlıdır ve şikayet işbu garantinin kapsamına girdiği takdirde makul ve gerekli işçilik giderlerini kapsar. HI-MACS kusurlu bir ürünü tamir edebilecek ya da değiştirebilecek durumda değilse, müşterinin kusurlu ürünü LG Chem Avrupa'ya ya da bir "HI-MACS Quality Club" üyesine iade etmesi şartı ile, şikayetin bildirildiği tarihten itibaren makul bir süre içerisinde HI-MACS malzemenin satın alma ücretini alıcıya iade etmeyi taahhüt eder.


İstisnalar

İşbu garanti aşağıdaki zararları kapsamaz :

HI-MACS yüzeyinizde üretim ya da tesis kusuru:

* "HI-MACS Quality Club" üyesi olmayanlar tarafından üretim ya da tesis;
* Uygulama önerilerine uyulmaması;
* HI-MACS üretim ve tesis talimatlarına uyulmaması (ısı kaynağı kullanılmadığında yaprak kalınlığı dikey uygulamada 6 mm, yatay uygulamada 9 mm, ısı kaynağı kullanıldığında ya da yapısal destek varken yaprak kalınlığı yatay uygulamada 12 mm);
* Sızdırmazlık derzleri dahil (münhasıran HI-MACS yapışkanın kullanılması) kusurlu ya da uygun olmayan uygulama;
* Tesisin onay almadan değiştirilmesi.

Aşağıdakiler dahil, HI-MACS kullanım ve bakım talimatlarına uyulmaması:

* Uygun olmayan ya da temiz olmayan genel bakım,
* Güçlü kimyasal ürünler ya da fiziksel darbeler sonucu oluşan hasarlar;
* Aşırı sıcağa doğrudan maruz kalma (ör: Altında tencere altlığı ya da kauçuk destek bulunmayan sıcak tencerelerin doğrudan yüzeyle teması) ya da kötü ısı izolasyonu (ör: elektrikli ocaklar, benmari usulü pişirme aletleri, vs.);
* Kaynar sıvıların, aynı anda soğuk su akıtılmadan HI-MACS teknelere (ör: LG DecoSink ve LG DecoBowl) alınması.
* Mücbir sebep durumları.

HI-MACS yüzeylerin rengi ve parlak finisyon:

* Koyu ve çok pigmentli renkler üzerinde toz, kir ve normal kullanım yıpranmaları, açık renkli ya da dokulu yüzeylere kıyasla daha belirgindir. Öngörülen kullanıma uymayan renkler ya da parlaklık gerektiren uygulamalar (renk broşüründe ve diğer HI-MACS belgelerinde belirtildiği gibi) işbu garanti kapsamı dışındadır.

Şikayet talebi

İşbu garantide yer alan hizmetlerden yararlanabilmek için size HI-MACS Doğal Akrilik Taş yüzey satışını gerçekleştiren tedarikçi ile doğrudan temasa geçmenizi rica ederiz. Bir "HI-MACS Quality Club" üyesi şikayetinizi değerlendirecek ve şikayet kabul edildikten sonra, pratik ve tatmin edici bir çözümü uygulamaya koyacaktır. İşbu garanti ile ilgili her türlü sorunuz için yazılı olarak aşağıda adresi verilen LG Chem Avrupa ile temasa geçmenizi rica ederiz:

Akatlar Mah. Yıldırım Oğuz Göker Cad.
8. Gazeteciler Sitesi No:66 A/6 Blok D:1
34335 - Beşiktaş / İstanbul
Tel: 90 212 284 54 34 Faks: 90 212 284 55 65

info@cdkimyevi.com

Adınızı, adresinizi, telefon ve faks numaranızı, e-mail adresinizi ve garanti numaranızı belirtmeyi unutmayın.

Tüm talepler 30 iş günü içerisinde yanıtlanır.


Yasal uyarı

İşbu garanti, burada açıkça yazılı olmayan hükümler dışında, belirli bir uyum ya da satış hedefine ilişkin açık ya da kapalı herhangi bir hüküm içermemektedir. LG Chem Avrupa satın almadan, kullanımdan ya da ürünü kullanma imkansızlığından veya özel, dolaylı, kazaen ya da ardıl bir hasardan kaynaklanan kayıplardan ve hasarlardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İşbu garanti alıcıya özel hukuki haklar tanımaktadır. Bir ülkeden diğerine değişen başka haklar da içerebilir.

LG Chem Avrupa tarafından HI-MACS ürünlere verilen 10+5 yıllık* iş bu sınırlı garanti İsviçre Hukukuna tabidir. 10+5 yıllık* garantinin uygulamasından ya da yorumundan doğan her türlü anlaşmazlıkların çözümü için İsviçre'nin Cenevre Kanton Mahkemeleri yetkilidir.

*10 yıllık garanti süresi, www.himacs.eu sitesine kayıt olduktan sonra 5 yıllığına uzar.