Özel Renkler
Özel Tasarım Tezgaylar ve farklı renk konseptler ile kendinizi farklı hissedeceksiniz.
Stiliniz aRGe Olsun
Banyonuz Arge konseptinde olsun ...
aRGE Mutfaklarda
Arge Akrilik Paneller ile Yaşamınız Renklensin.
aRGe Her Yerde
Arge Akrilik Bar ve Diğer Tasarım Çözümleri ile yanınızda...
aRGe Akrilik Tezgah Tasarım
Arge Kolaylık ve Çözüm Üretir
aRGe Mutfak Tasarımları
Arge Mutfak Tezgah ve Ada Tezgah çözümleri ile yeniden hayat buluyor
Kendinizi Özel Hissedin
Mutfağınızda kendinizi özel hissetmenin yolu Arge Akrilik Tezgah 'dan geçer.
aRGe Standartları
Arge Tasarımda hayatınız şık ve rahatlık yan yana

Akrilik Tezgah ile ilgili Sorular

Akrilik Tezgah Nedir ?
 

  Acrylic Solid Surface ( Akrilik Masif Yüzey Taş ) pratiklik, dayanıklılık ve zerafeti birlikte sunan yüksek performanslı bir yüzey malzemesidir. Kişiye özel tasarıma imkan veren yapısıyla tarzınızı yansıtmanızı mümkün kılan mükemmel bir üründür. 100 % Acrylic Solid Surface plakalar her tür tasarıma uygun olarak işlenebilir, ısıyla şekillendirilebilir ( thermoforming ) , Cnc makineler ile taranabilir, dekupe edilebilir . Cam, seramik, ahşap, paslanmaz çelik gibi tüm moden yüzey malzemeleri ile kolayca uyum sağlar.
100 % Acrylic Solid Surface yüksek performanslı Acrylic ( Akrilik ) reçine ile Doğal olan ATH ( Aluminum Tri-hydrat ) karışımından oluşur. Masif yapısı malzemenin tüm kalınlığı (12 mm ) boyunca aynı renk ve dokutya sahip olmasını sağlar.Böylece rengi solmaz, çizilsede alttan aynı renk ve doku sebebi ile neticesi çok güzel olan sonuçlar ortaya çıkar. Gözeneksiz olması sebebi ile koku ve bakteri yapmaması en güzel özelliklerinden birisidir.Mimarlar, İç mimarlar ve tasarımcılar aradıkları modern renk ve dokuları  kolayca bulacaklar çünkü 70 den Fazla renk ve dokuya ' ya sahiptir.Ürünler Gözeneksizdir. NSF-51 sertifikası ( NSF-51 Sertifikası gıda alanları için tasarlanan malzemelerin; sağlık gereksinimlerini üst düzeyde karşıladığını belgeleyen uluslararası bir sertifika programıdır.) sahibidir ve tüm gıda hazırlık alanlarında güvenle kullanılabilir. Bakteri ve mikrop barınmasına izin vermez ve HİJYENİKTİR. EK YERLERİ Belirsizdir. Yüzeye entegre Eviye ve Lavaboları ve kendinden dönüşlü yekpare süpürgeliği ile konut porojelerinde olduğu kadar ticari mekan projelerinde de güvenle kullanılır.Tüm %100 Akrilik Masif Panel Ürünlerinde 10 Yıl Garanti ' verilmektedir. aRGe Mobilya ve Akrilik Tasarım,  Akrilik Tezgah Sektöründe 15 YIL 'lık geçmişi , iş bitirmeleri ve referansları , yetkin teknik kadrosu, Güçlü Stok yatırımı ve doğru makina ve ekipman parkı ile Mimarların ve iç mimarların hertürlü tasarımlaına olanak veren lüx standartları ile sınırları  zorlamaktadır.

 

 


Akrilik Tezgah Kullanışlı mı ?

Günümüzde tezgahların kıyaslaması yapılması elzem olmuştur. Alternatiflerin olduğu bir dönemde tabi ki verilecek olan bedelin karşılığının en iyisi ve en hakedileni olmasını isteriz. Bu durumda Akrilik Tezgah kullanışlı mı, akrilik tezgah çizilir mi, akrilik tezgah nedir, akrilik tezgah mı çimston mu, akrilik tezgah mı granit mi vb... gibi soruları kendimize sormamız gerekmektedir. Granit, mermer ve kuvars tezgahlar sert malzemeler çizilmelere karşı dirençlidir. Akrilik tezgahlar çizilmelere  doğal taş tezgahlar( granit-çimstonei mermer) kadar dayanıklı değilse de, ahşap tezgahlara kıyasla çok iyi durumdalardır. Ancak her ikisi de çiziklerin bertaraf edilmesi konusunda olanak tanır. Hem akrilik tezgah hem de ahşap tezgahlardaki çizikli bölgeler zımparalanıp cilalanmarak eski görünümlerine kavuşturulabilir. Ancak laminant, seramik ve cam tezgahlarda oluşacak çiziklerin tamiratla ortadan kaldırılması mümkün değildir.

Akrilik Tezgah Tamiri ( Akrilik Tezgah Çatlak Tamiri )

Akrilik tezgahlar, hijyen açısından sağlıklı ve estetik açıdan da önemli malzemelerden üretilmektedir. Oldukça dayanıklı ürünler olmasına karşın bir süre sonra kullanıcı hatasından veya üretim hatasından dolayı kaynaklı çatlamalar meydana gelebilmektedir. Ayrıca aşrı sıcağa karşı hassasiyet gösteren akrilik malzemelerin renklerinde atmalar da meydana gelebilir. Özellikle akrilik mutfak tezgahlarında ışıklandırılmış sistemlerde, kullanılan temizlik malzemesinin türü ve sıcağa maruz bırakılıp bırakılmaması önem taşımaktadır. Bu sayede de akrilik tezgahların kullanım ömrünü uzatmak için arada tamir ve bakım işlemlerinin gerçekleşmesi gerekmektedir. Çatlak oluşumlarının giderek büyümemesi için olası bir problem ile karşılaşıldığında direkt olarak servis sağlayıcımız ile iletişime geçmek önemli olacaktır. 

 Akrilik Tezgah Çizik Tamiri ? Akrilik Tezgah Leke Çıkarma ? 

 

Genel 
Günlük Kirler : İlk tercihiniz Sabunlu su ve Skotch Bright ın Yeşil ( Kırmızı Yüzey yada ) ile ovalayarak temizlemektir.
Uzun Süreli Lekeler : Tercihimiz Çamaşır suyu ile 
Skotch Bright ın Yeşil ( Kırmızı Yüzey yada ) ile ovalayarak temizlemektir.
Tezgah üzerinde oluşabilecek derin çizikler için 400 kum ( CM2 ye düşen kum sayısını ifade etmektedir ) ile lokal olarak ovalama işlemi ile yapılabilinmektedir.